Очищення від накипу – запорука тривалої роботи котлів
Важливим моментом технічної підтримки котлів є їх очищення від накипу. Адже в процесі роботи, у котлах, найчастіше, використовується звичайна вода з крана, без спеціальних засобів для пом'якшення. Після тривалого використання такої води, на внутрішній поверхні нагрівальних приладів котла утворюється накип, який погіршує роботу обігрівального приладу – погіршується теплопередача, значно збільшується витрата палива, і зменшується коефіцієнт корисної дії. Якщо не звертати на це увагу і продовжувати далі використовувати котел, то в ньому утворюються відкладення, які можуть призводити до розриву труб і до непридатності самого опалювального котла.
Наприклад, відкладення на поверхні стінок котлових труб завтовшки понад 1 мм призводить до збільшення споживання енергоносія на 2%, тому що із-за накипу зменшується теплопровідність.
Видалити накип з котлів Вам допоможе компанія «Теплолидер» зручним для Вас способом – механічної або хімічної промивки. Механічний спосіб являє собою видалення відкладень з внутрішніх стінок котла спеціальними приладами у вигляді різних щіток. Тобто, ці інструменти кріпляться на гнущемся валу, який при запуску електродвигуна починає обертатися разом зі щіткою або скребком – таким чином, видаляючи накип зі стінок котла. Починається така очищення з доступних поверхонь, до яких простіше дістатися.
Цим способом проблематично очистити важкодоступні місця опалювального приладу. До того ж, треба бути уважним і обережним, щоб не пошкодити зсередини комплектуючі деталі котла.
Другий спосіб очищення котлів – хімічний. Він займає менше часу і є більш ефективним, недорогим і легким. Для промивання таким способом використовуються спеціальні реагенти. Який саме використовувати реагент, залежить від складу накипу, яка відклалася на стінках котла. Якщо котел тривалий час не проходив очистку і на стінках утворилися товсті відкладення – одним із способів очищення, як варіант, є застосування соляної кислоти, у вигляді реагенту для очищення.
Процес промивання соляною кислотою виглядає так: підготовлена рідина насосом закачується в котел і спускається звідти через відвідний вентиль в самій нижній частині котла.
Важливо знати, що промивання соляною кислотою повинні здійснювати тільки фахівці, дотримуючись технологію і всі запобіжні заходи.
Для захисту металевих комплектуючих котла, при промиванні соляною кислотою в розчин для проведення процедури додають інгібітори корозії. Їх використання дуже доречно, коли є накип різної товщини.
Перед химической промывкой желательно провести технический осмотр котла, ведь в процессе очистки показываются скрытые дефекты.
Специалисты завода «Теплолидер» подберут подходящий способ очистки для Вашего отопительного прибора, хорошо очистят даже труднодоступные места, сделают все осторожно и внимательно, быстро и качественно, чтобы не повредить внутреннею поверхность котла.
Монастырище
| 3 мая 2022, Теплолідер, номер: 4744, просмотры: 225